Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Čo sa stalo vo februári?

Ahojte! Vítam vás pri ďalšom blogu, v ktorom sa budeme venovať aktuálnemu dianiu, A.K.A. čo sa stalo vo februári. Prajem príjemné čítanie.

Týždeň pred voľbami, kedy by už mali poslanci NRSR už len svietiť a kúriť, ako mnohí hovoria, sa idú schvaľovať zákony. A nie len hocijaké zákony, ale také, ktoré zvýšia nás dlh štátneho rozpočtu o ďalších približne 70 miliónov €. Mať vyššie prídavky na deti, 13ty dôchodok a diaľnice zadarmo síce znie krásne, ale nie ani týždeň pred voľbami. Ja osobne sa pripájam na stranu tých, ktorí tvrdia, že ide o predvolebnú korupciu a na poslednú chvíľu si získavanie voličov. Niektorí babráci by si už mali uvedomiť, že ich čas sa pomaly ale isto kráti. Pravdepodobne v čase, keď tento blog vyjde už budeme vedieť viac.

via GIPHY

Vzhľadom na to, že nám plynie 14-dňové moratórium (stále nechápem prečo tak dlhé, ale lepšie ako 50-dňové) nie je možné, aby som písala o preferenciách jednotlivých strán. Ale snáď môžem povedať, že nám pomaly svitne nádej podobne ako pri posledných voľbách na prezidenta. Viete si predstaviť, že by bol prezidentom člen Smeru? Prešiel by im každý jeden zákon. Ale my sme mali tú moc nedovoliť to a tak sa aj stalo. Dúfam, že tieto voľby bude voliť čo najviac ľudí so zdravým úsudkom a že nenecháme našu krajinu a budúcnosť napospas zlodejom, fašistom a ľudom, ktorých líder sa ešte stále nevie poriadne vyjadrovať. Zároveň si myslím, že v týchto voľbách sa nemusíme rozhodovať nad menším zlom, ale že sú tam strany, ktoré vedia ponúknuť vzdelaných a kvalifikovaných ľudí.

via GIPHY

A teraz o niečo príjemnejšia časť tohto blogu. To, že máme veľa šikovných športovcov, o tom niet pochýb. O niektorých sa hovorí viac, o niektorých menej. A výsledky Petry Vhlovej určite stoja za zmienku. Aj keď jej posledné preteky nevyšli, niet pochýb o tom, že patrí medzi špičku svetového lyžovania. Potvrdzuje to aj fakt, že útočí na prvú priečku svetového pohára a bojuje o získanie Kryštálového glóbusu. Do konca sezóny ju čaká ešte 9 pretekov, v ktorých bude musieť získať viac bodov ako jej najväčšia súperka Frederica Brignoneová. Petra si v tejto sezóne zarobila viac ako 330 tisíc eur. Ak nie si taký dobrý lyžiar ako Peťa ale v lete chceš ísť na poriadnu dovolenku neváhaj a ozvi sa nám!

via GIPHY

To bude na tento mesiac všetko. Prajem nám všetkým, aby sme sa pri voľbách rozhodovali s najlepším svedomím a vedomím.

Dominika 🙂