Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Čo sa stalo v júli?

Ahojte, vitajte pri dnešnom blogu. Dnes si trochu netradične zhrnieme aktuality o tom, čo sa okolo nás v poslednej dobe udialo. Takže pokiaľ si to počas leta nesledoval, možno ti tento blog pomôže spraviť si trochu prehľad. 🙂

Začala by som majstrovstvami v hokeji, ktorých sme boli hostiteľmi. Síce nie sú aktuálne, ale čísla, ktoré prišli po nich sú celkom zaujímavé. A nemyslím cenu kávy, ktorú ste počas majstrovstiev zaplatili v centre Bratislavy(bolo to horšie ako to, na čo sme zvyknutí). Počas tohto podujatia nás navštívil rekordný počet turistov, ktorí sa tu ubytovali, a to hlavne z Čiech, Fínska, Švédska, Lotyšska a Švajčiarska.

via GIPHY

Prešla by som k problému, ktorý trápi Bratislavčanov už pár týždňov. Akoby by nestačilo, že toto (ne)električkové peklo bude trvať do septembra 2020 roku pána, ešte sa to aj celé zdržalo. Vraj tam našli inžinierske siete, o ktorých nemali ani tušenia a tak rozmýšľajú čo ďalej. Dúfam to rýchlo vyriešia, i keď v našom štáte jeden nikdy nevie.

Keďže sa to týka všetkých, ktorí študujú alebo pracujú v Bratislave, treba si poriadne naštudovať zmeny v cestovnom poriadku, aby ste neboli zaskočení, keď vám nepríde električka a budete kvôli tomu meškať na brigádu.

via GIPHY

Zvýšila sa nám výška životného minima! Čo to je? Životné minimum sa upravuje vždy k 1.7. bežného kalendárneho roka. A čo to pre nás znamená? Životné minimum ovplyvňuje takmer všetky dávky, ktoré dostávame od štátu, či už je to dávka v nezamestnanosti, sociálne dávky, prídavky na dieťa alebo nezdaniteľná časť príjmu. A tu sa dostávame k tomu najpodstatnejšiemu, čo ovplyvňuje to, koľko peniažkov nám príde. Dokonca sa teraz v parlamente rokuje o tom, že by sa mal zvyšovať koeficient, ktorý ovplyvňuje výšku nezdaniteľnej časti príjmu. Ale to už je na inú debatu, a trochu na dlhšie. Podstatné je, že ak to prejde, zas zarobíme o čosi viac. Ale zas pôjde menej peňazí do štátneho rozpočtu a tak ďalej a tak ďalej. Jeden začarovaný kruh. Ale nezúfajme, šikovní páni v parlamente to určite vyriešia ľavou zadnou.

via GIPHY

Dúfam si sa dozvedel niečo zaujímavé, a ak aj nie, nevadí. O mesiac je to tu zas. 🙂

Dominika