Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Čo sa stalo v januári?

Ahojte Jungleeci!

Vitajte pri prvých aktualitách tohto roku. Tento mesiac sa ešte ani nedostal do úspešného konca a už sa toho toľko udialo. Prajem príjemné čítanie!

Začala by som aktualitou, ktorá vás, ako našich brigádnikov, poteší asi najviac. Určite ste si počas januára všimli zvýšené hodinové sadzby v soboty a nedele. Vďačíme za to naším pánom poslancom, ktorý od 1.1.2020 zvýšili minimálnu hodinovú sadzbu na 3,33 €/hod. Od toho sa následne odvíjajú aj sadzby na víkend. V sobotu tak dostanete za brigádu 5€ na hodinu a v nedele neskutočných 6,67€ na hodinu. Brigádovať za 6€ bolo skvelé. Ale ísť na brigádu za takmer 6,70€ je božím požehnaním. Rovnakú radosť, akú máte vy z brigád cez víkendy máme aj my, tím Junglee, keď vám môžeme takúto brigádu ponúknuť a verte, boli by sme ešte šťastnejší, keby sme ju mohli dať každému z vás. Treba si však uvedomiť, že aj naše kapacity sú obmedzené a gro našich klientov potrebuje brigádnikov práve cez týždeň. Ale buďme k sebe úprimní. Ani sadzby cez týždeň nie sú na zahodenie.

via GIPHY

Naša prezidentka opäť nesklamala a ukázala, že ešte stále chceme byť považovaný za právny štát a nechceme, aby nás hádzali do jedného vreca s nerozvinutými krajinami ako napríklad Bolívia, Honduras, Kamerun a Tunisko. Dokonca aj autoritatívne Maďarsko má iba 2-dňové predvolebné moratórium. Ešte nedávno totižto naši poslanci schválili zákon o 50-dňovom moratórium. A to rovno dvakrát po sebe. Avšak s pomocou ústavného súdu a našej prezidentky je to len minulosť, z ktorej by sme sa mali poučiť. Naďalej tak ostáva v platnosti 14-dňové moratórium, ktoré v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami stále dosť dlhé. Ale čo už, lepšie ako drôtom do oka.

via GIPHY

V nadväznosti na nezmyselné 50-dňové moratórium mi nedá opäť nespomenúť blížiace sa parlamentné voľby, ktoré sa budú konať 29.2.2020. Ako som už spomínala, mali by sme sa poučiť a dať našej krajine opäť možnosť stať sa dobrou krajinou na život. Nenechajme ju v rukách zlodejom, ktorým nejde o nič iné ako sa nabaliť. Týmto netvrdím, že všetci sú zlí a tí čo prídu budú dokonalí. To vôbec. Výber je však veľký a vyberajme si, pokiaľ máme tú možnosť. V minulosti to totižto vôbec nebolo samozrejmosťou. Nikto okrem nás nemá možnosť to zmeniť. Takže pokiaľ plánujete byť v tento krásny deň mimo domova, krajiny alebo planéty, stále máte možnosť vybaviť si volebný lístok a ísť odvoliť v akomkoľvek meste v rámci Slovenska. Možností je veľa, treba len chcieť.

via GIPHY

To by bolo na dnes všetko.

Prajem vám všetkým úspešné ukončenie mesiaca, veľa lásky a nájdenie odvahy na to zmeniť Slovensko!

 

Dominika 🙂