Chystáš sa na intrák, presvedč sa, či máš všetko potrebné zbalené.

Náš tím Ti prináša zopár užitočných rád. Ako prvé je možné využiť hoci menej známy, ale dosť prefíkaný, zoznam vecí (inokedy nákupný zoznam). Spíš si, čo Ti zíde na um. Neskôr si môžeš odškrtávať.

via GIPHY

Začiatok môže byť celkom jednoduchý, oblečenie, toaletné potreby, obľúbený uterák a iné pomôcky. Páni, nezabudnite aj na pevnú obuv. Nechceme, aby sa Vám niečo stalo na brigáde. Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Radšej tenisky ako šľapáky pri lešení či sťahovaní nábytku. Dievčatá radšej menej šminiek ako nezobrať tenisky. Môžu sa Vám hodiť. Pribaľ si pár teplákov. Na čo? Tepláky neobsahujú kov, na brigáde nebudeš svietiť ako svätojánske mušky.

Mama Ťa nabalí na prvé týždne všetkým, čo doma nájde, len, aby si ušetril.  Hlavu hore, všetko oceníš v blízkej dobe. Mama síce nabalí kopu dobrého jedla, ale to zješ až prirýchlo. Konzervy budú tvoj miláčik, keď sa minú zásoby. Možno Ti nenapadlo zbaliť otvárač, ale zubami si otvárať konzervu od mamy nemôžeš. Preto si ho radšej zober so sebou. Je to malý pomocník. Uľahčí Ti hasenie hladu.
V teplej izbe sa Ti zíde malý ventilátor, vymoženosť dnešných časov. Malé ochladenie môže priniesť vychladené pivo (otvárač na pivo je super nápad). Pozor pri brigáde je len voda to pravé osvieženie.

via GIPHY

Hoci Ti internáty ponúkajú základnú výbavu na izbe, radím Ti kamarát, vezmi si vankúš i perinu. Prečo? Nič ti nenahradí pocit domova, ako vlastná posteľ. Papuče, obuv do sprchy tiež nie sú na zahodenie. Si závislí od rodiny, postav si jej fotku pri posteľ. Rád (a) si dáš ráno kávu? Chytro si pribaľ rýchlovarnú kanvicu, nezabudni na kávu. Ráno bez kávy je pre mnohých, ako rybám ráno bez vody. Cukor a iné vymoženosti si môžeš cestou kúpiť, ale zobrať si obľúbenú značku kávy, to je na uvážení.  Kanvica Ti môže zachrániť život na intráku, ak si lenivý kuchár. Stačí zohriať vodu, do taniera pripraviť cestoviny. Nechať lúhovať 10 minút a vualá máš obed či večeru.

via GIPHY

Máš rád domáce zvieratá? Odporúčame nechať ich doma. Nebudeš mať na ne čas. A nie je nič horšie na intráku ako spoločenský papagáj. Hrkú, hrkú tam, hrkú, hrkú inam. Spánok je preč. Za tento výstrelok sa Ti spolubývajúci nepoďakujú. Ver nám, že im bude lepšie doma.
Určite sa nájdu iné zvieratká, ktoré vyhľadajú tvoju spoločnosť a pred tými by si sa mal chrániť. Komárov (kliešťov tiež) je tu neúrekom, potrebuješ ochranu, pribaľ si najlepšie biolit.

via GIPHY

Ako správny letný brigádnik by si si mal zavesiť do batohu aj platné doklady. Zabaľ si občiansky preukaz, nevadí, že vyzeráš čudne. Všetci máme svoje muchy. Ak si študentom a pôjdeš na brigády, zíde sa Ti potvrdenie o štúdiu. Si študent? Dokáž to.  Nemaj strach nie je hrozná kópia tohto dokladu. Len ju nezašpiň kávou, rumom alebo niečím podobným. Ak nie si si istý, či vydrží, ulož si ho do notebooku. Sme zvedaví, čo si všetko zažil. Vezmi si so sebou životopis – živoťák ti spraví meno. Stačí štruktúrovaný (v bodoch) nemusíš písať román. Lepšie menej ako „Narodila som sa jedného zimného rána…“ a o niečo viac než „2006-2010 – Stredná odborná škola – strojnícka“.

Eating GIF - Find & Share on GIPHY

Iste máš svoje elektronické zábavky. Zober si svoje notebooky, MacBooky či tablety. Bratislava ponúka všetky druhy zábavy, ale vypnúť len pri svojom. Nezabudni na dôležitosť číslo jedna – nabíjačky na všetko. Na mobil, notebook, MP3 prehrávač či fotoaparát. Ak zabudneš, nič to, aspoň je dôvod s niekým novým sa zoznámiť, požičiaš si. Predlžovačka tiež nesmie chýbať. Jedna zástrčka na izbe je na porazenie.

Knihomoli, odporúčame vziať knihu, možno dve. Avšak Bratislava je pripravená aj na tento druh zábavy. Knižnice sú pripravené. Môžeš vyraziť. Upozorňujeme skriptá, nechaj doma. Prišiel si si predsa zarobiť, nie sa učiť.

Notebook využiješ často. Ponuky brigád frčia na našej stránke, Facebooku, či po novom na Instagrame. Dostaneš infošky kam na brigádu? Nevyznáš sa, otvor Google Maps a zistíš viac. Píš si s nami viac a zistíš aktuality. Využi príležitosť spoznať v lete nových kamošov a zarob si spolu s nimi.

via GIPHY

Pribaľ si aj dobrú náladu. A máš vlastne už zbalené. Určite nezabudni, že náš tím Ti ľahko ponúkne brigádu podľa tvojich želaní, ušitú akurát pre teba, na mieru.

Jana Mitizková