Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Cestovanie a „korona“

Ahojte všetci !

Vítam Vás v mojom blogu, ktorý sa bude týkať cestovania počas korony. Koľkým z Vás bola zrušená letenka alebo ste museli zrušiť celú dovolenku kvôli aktuálnej situácií? Priznám sa, že od začiatku ako začala celá situácia s COVID 19, tak aj ja som prepadla spomínaniu na všetky miesta, kde som mohla bez problémov vycestovať. Pozerať si stále tie isté fotky je ozaj na nervy, keď neviete, či ešte tento rok budete môcť ešte niekde do zahraničia vycestovať.

 

via GIPHY

Každý z nás si dáva otázku, kedy už budeme môcť cestovať alebo či letenky budú stále lacné ako pred touto situáciou? Či Vám vrátia peniaze za kúpené letenky alebo zabookované ubytovanie. Peniaze za zrušené letenky Vám letecké spoločnosti bez problémov vrátia naspäť. Čo sa týka ubytovania napr. cer Airbnb, tak je veľa takých ubytovateľov, ktorí nechcú vrátiť peniaze, predsa je to pre nich istý druh príjmu. V takomto prípade sa nesmiete nechať oklamať, treba im jasno dať najavo, že máte právo na zrušenie ubytovania so 100% vrátením peňazí.

via GIPHY

Ale predovšetkým si myslím, že aktuálna situácia nás vedie k spoznávaniu krás Slovenska. Naša krajina sa môže pýšiť veľa krásnymi hradmi, zrúcaninami, jazerami, múzeami, turistickými trasami a veľa inými krásnymi miestami. Taktiež som doteraz neprišla na chuť cestovaniu po Slovensku. Lenže keď nastane situácia, že nemôžete cestovať do zahraničia, tak si začnete vážiť krajinu v ktorej bývate a začnete spoznávať jej krásne miesta. Myslím, si, že Slovensko má naozaj veľmi krásnu prírodu s mnoho historickými miestami ktorým by mal každý z Vás dať šancu.

via GIPHY

Ak, ale sa stále bojíte ísť medzi ľudí, tak prostredníctvom internetu je spustených veľa virtuálnych prehliadok. Z pohodlia domova môžete prostredníctvom Vášho počítača navštíviť napríklad Slovenské národné múzea, Spišský hrad, nádvorie Bojnického zámku, Španiu dolinu, dokonca aj jaskyne ako Dobšinská ľadová jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa a ďalšie.

via GIPHY

Skúsme sa na všetko pozrieť optimisticky. Počas tohto obdobia môžete chodiť na brigády, kde si zarobíte peniažky a na jeseň alebo budúci rok môžete ísť kľudne aj na dve dovolenky.

 

Prajem Vám všetkým najmä veľa zdravia a postupom času čo najviac precestovaných nových miest!:)

 

Nika