Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Bezpečná práca

S Junglee nájdeš bezpečnú prácu

28. apríla sme si pripomenuli pamiatku obetí pracovných úrazov, chorôb z povolania a zranených pri práci. Stále totiž tisícky ľudí po celom svete (aj v Európe) umierajú v dôsledku nedostatočnej bezpečnosti pri práci. Aj preto portál Junglee.sk zverejňuje iba overené ponuky. Zaistenie bezpečnosti pri výkone akejkoľvek práce je nesmierne dôležité.

Nemenej dôležitá je aj kontrolná činnosť inšpektorátu bezpečnosti práce, ktorého zamestnanci chodia po fabrikách a iných podnikoch a kontrolujú, či sa pracovníci nachádzajú v prostredí vhodnom na prácu – kde sa nemôžu zraniť alebo ochorieť. Dôležité je myslieť pri práci napríklad aj na ovzdušie a jeho kvalitu, prípadne iné aspekty.

Medzinárodný deň obetí pracovných úrazov, chorôb z povolania a zranených pri práci pripomína pamiatku všetkých, často verejne neznámych ľudí, ktorí odišli ráno do práce a večer sa už nevrátili. Pokiaľ prevádzka ohrozuje zdravie a životy ľudí, je nutné výrobu okamžite zastaviť – až do vyriešenia problému. Žiadny zamestnávateľ si samozrejme nepraje, aby jeho zamestnanci alebo ľudia pracujúci na dohodu či živnosť, boli pri práci ohrození.

O medzinárodných dňoch si občas myslíme, že sú zbytočné. Je však dôležité zamyslieť sa nad ich posolstvom. Nejedná sa totiž iba o dátum v kalendári, za mnohými z nich sa skrývajú straty ľudských životov, bolesti, zničenie prírody ako aj to, že máme myslieť na chorých ľudí alebo ľudí s postihnutím.

Je dobré vziať si z nich ponaučenie. Napríklad aj z medzinárodného dňa venovaného obetiam pracovných úrazov, chorôb z povolania a zranených pri práci. Treba si dať pozor na riziká každého druhu. A rizikom je aj hľadať si prácu ,,na vlastnú päsť“, takú, ktorá nie je overená. Práve preto je tu pre teba Junglee!

Team P. J. Servis