ALERGIE

Sneh zmizol do neznáma, začína všetko kvitnúť. Z pochmúrneho prostredia sa stáva niečo farebné a veselšie. Presne tak, prišla jar, na ktorú sme určite mnohí z nás čakali. Dlhšie svetlo, teplejšie počasie, ale aj komáre, ktoré ti budú piť krv spolu ďalšími x nemenovanými ľuďmi. Veľkú psychickú bolesť však ucítia alergici, ktorým príroda nebude priať ako môj zmysel pre humor v mojich blogoch, takže poďme na to! 😀

via GIPHY

Každý, keď ucíti, že má neustále plný nos a vidí, že jeho soplík naberá nové nevídané odtiene a farby, tak vie, že the end is near, boy. Rýchlo zháňaš tabletky, spreje, odsávačku, ale nič nevieš nájsť. Hlavne zachovať chladnú hlavu, už nejako dospíš tú noc a ráno pôjdeš k lekárovi. A tak ideš so svojou utrápenou dušou a pravou nosnou dierkou k ujovi alergológovi, ktorý už má mental breakdown zo svojich verných pacientov a radšej si vezme voľno do augusta.

„V prípade akútnych problémov, prosím, obráťte sa našu zastupujúcu ambulanciu vo vedľajšom okrese, resp. v inej krajine mimo EÚ (platí až po schválení Brexitu). Ďakujeme.“

No nič, smutný sa vraciaš naspäť domov s odhodlaním, že to zvládneš aj sám. V skutočnosti však skončíš so zaslzenými očami, kde nevieš, či plačeš od zúfalstva alebo tá alergia postupne mení tvoje telo na zle namaľovaného zombie z Walking Dead, keď mali nízky rozpočet. Každopádne, keď hľadáš ako prísť v tejto situácii na iné myšlienky, tak je známe, že hudba pomáha a lieči, a tak tvoj nos postupne začne pískať takýto cover na zvučku z Titanicu. Naozaj, nádherná vec. Jedna z mojich obľúbených.

Spolu s teplejším obdobím prichádza aj éra zmrzlín. Mne akurát tak prichádza depresia keď vidím, ako si každý pokojne vychutnáva tento dar z neba, ale ja si vďaka mojej alergii na mliečne výrobky môžem ledva pričuchnúť. Áno, ani ja som sa nevyhol týmto srandám a žijem (niekedy dožívam :D) s intoleranciou laktózy už viac ako 4 roky. Ale nebudem drama king, samozrejme sú na to triky ako to zvládnuť.

via GIPHY

Ja, ako hrdý Slovák (ktorý hovorí viac po anglicky po slovensky), som vždy miloval bryndzové halušky, ktorých som sa musel pred pár rokmi vzdať. Je to trochu zdĺhavé pri obede, alebo v reštaurácii, keď si objednávam jedlo, nakoľko musím kontrolovať čísla alergénov. Inak povedané, v našej komunite, číslo 7 znamená, že po požití tejto pochutiny stráviš hodinu na toalete v kŕčoch. Avšak doba ide rapídne vpred a okrem nového osvetlenia na Hlavnej stanici máme aj zázračné nemenované tabletky, ktoré sú pre nás bránou k slobode a utlmia túto bolesť a odstránia laktózu v tele (neplatí na čisté mlieko 😀 rip), a tak ja a bryndzové halušky sme si znova našli k sebe cestu.

Dúfam, že ste tento skvelý blog plný cringu dočítali až do konca a teším sa na naše stretnutia u nás v kancelárii, peace!

Alanito
Alan Herian – Intolerantný bojovník