Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Ako sa udržať zdravý počas jesene?

Priatelia,

konečne nastal ten okamih roka, na ktorý sme toľko čakali! Jeseň – sezóna, počas ktorej padajú listy, vzduch je stále sviežejší a takmer všade cítiť pokoj! Príliš veľa pozitivity?..

Vieme, že prechod do kratších a pochmúrnejších dní nepôsobí dobre pre náladu a ani na pracovné výkony. V chladnom jesennom počasí často zanedbávame aktívny a zdravý životný štýl. Presne preto sme si pre Vás v dnešnom blogu pripravila pár užitočných rád, ktoré Vám pomôžu užiť si jeseň v zdraví a dobrej nálade!

via GIPHY

Vedeli ste, že s príchodom každého ročného obdobia by sme mali zmeniť svoje stravovacie návyky? Dajte si na tanier každý deň inú farbu a doprajte si pestrosť a rôznorodosť vitamínov.

Odborníci dokonca odporúčajú dopriať svoju telu jesenný detox, počas ktorého by sme mali vylúčiť zo stravy hlavne cukor a aspoň jedno jedlo denne nahradiť čerstvou zeleninovou/ovocnou šťavou.

via GIPHY

Netreba zabudnúť ani na tzv .vitamínové bomby- /cesnak, zázvor, škoricu/ a skúste zaradiť do jedálnička „Polievky pre dušu“. 😊

Nezabudnite ani na svoj pravidelný pohár vody každú hodinu. Už nepociťujeme smäd tak nástojčivo ako cez horúčavy, ale dostatok vody pomáha organizmu bojovať so zárodkami ochorení.

via GIPHY

Vedeli ste, že trávenie času v prírode je tiež spojené so zlepšovaním nálady a šťastia? V lete ste určite strávili veľa času vonku a užívali si beh, bicyklovanie alebo dlhé prechádzky. Aj keď na jeseň už nie je tak teplo, nie je to žiadny dôvod na to, aby ste prestali s vonkajšími aktivitami. Takže šup – šup na čerstvý vzduch!

via GIPHY

Chceli ste niekedy zapojiť do vášho aktívneho života nový typ cvičenia, ale vždy ste to odkladali, presne ako ja? Tadáá, teraz je ten správny čas!

Jeseň je ideálnym obdobím na vyskúšanie nových aktivít. Ak nie ste fanúšikom klasických fitnes tréningov, môžete sa prihlásiť na skupinové cvičenia: aerobik, joga, zumba, pilates..Možností je naozaj veľa a som si istá, že nájdete aspoň jednu, ktorá bude pre Vás ako stvorená!

via GIPHY

A nezabudnite na najdôležitejšiu vec! Odpočinok – Ľudia často ochorejú z prechladnutia či chytia vírus, ak sú vyčerpaní a unavení. Doprajte si dobrý spánok!