Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

AKO SA BRIGÁDUJE V BRATISLAVE

Chcel by si si cez leto zarobiť, ale v meste, v ktorom bývaš môžeš robiť tak maximálne plavčíka pri detskom bazéne alebo obsluhovať v stánku so zmrzlinou? Láka ťa stráviť leto vo veľkom meste, kde môžeš zároveň spojiť príjemné s užitočným, načerpať nové skúsenosti a objaviť nové možnosti? Čo tak sa stať na pár mesiacov fejkovým paštikárom? V tomto článku ti priblížime možnosti ubytovania cez leto v rámci Bratislavy, či už si chudobný študent alebo hľadáš pohodlie a zároveň ti prezradíme možnosti kultúrneho vyžitia, keď už budeš mať zarobené a budeš chcieť vypnúť.

via GIPHY

Mlynská dolina

MHD: 31, 39, 139 ( Slávičie údolie )
Mlynská dolina ponúka ubytovanie v rámci troch internátov Univerzity Komenského. Štúrák, Manželské internáty a Átriové domky, v 1, 2 alebo 3 – lôžkových izbách, keď je vás viac aj v 6 – lôžkovom apartmáne alebo môžete rovno obsadiť celú 10 – lôžkovú bunku, pričom sa dá vybrať z dvoch variant ubytovania a to standard alebo economy. Varianta STANDARD zahŕňa izbu po kompletnej rekonštrukcii a preto aj cena na osobu za noc je o niečo vyššia. Ak si bol teda doteraz zvyknutý bývať ako v bavlnke a máš úchylku na vôňu novoty, tento typ izby je pre teba ako stvorený. Samozrejme, za pridelených spolubývajúcich ruku do ohňa nedáme. Varianta ECONOMY je príkladom typického slovenského internátu. Izba v pôvodnom stave, so starším nábytkom, ale zas výhodou je nižšia cena a ver, že so správnymi ľuďmi si užiješ kopu srandy aj tak! Najväčšou výhodou ubytovacích zariadení v Mlynskej doline je určite doba, na ktorú sa môžeš ubytovať. Môžeš sa ubytovať na deň alebo kľudne aj na celé leto, pričom cena je tým nižšia, čím dlhšie sa rozhodneš zostať. Konkrétnu cenu za to ktoré ubytovanie na presný počet nocí si vieš prerátať na stránke letneubytovanie.sk.

CENNÍK

+ Mlynská dolina proste žije. Máš tu všetko, čo potrebuješ. Rožky nakúpiš pohodlne aj v teplákoch, na párty sa môžeš chystať aj dve hodiny, pretože club máš prakticky cez cestu a na vychladenú desinu zbehneš kľudne aj v papučiach.
– Ak nie si zrovna párty typ a potrebuješ po dlhom dni v práci ticho a kľud, Mlynská u teba pravdepodobne spustí migrénu.

Družba – Karlova Ves

MHD: 9, 4, 5, 6, 32, 28, 29 ( Botanická záhrada )
Ak si študentom denného štúdia ktorejkoľvek vysokej školy na Slovensku od 1. júla – 22. augusta môžeš bývať na Družbe. Ubytovať sa môžeš na mesiac alebo dva, pričom je potrebné do 20.6. podať žiadosť o letné ubytovanie na ubytovacom oddelení a vyplatiť rezervačný poplatok vo výške 20 eur, ktorý ti potom strhnú z ceny ubytovania. Oproti mlynom je tu jedna novinka, a to vratná kaucia vo výške 100 eur. Ak si teda rád vypiješ a ničíš veci, Družbu radšej zo zoznamu letného ubytovania vynechaj. Ubytovať sa dá v rámci dvoch výškových blokov, D1 alebo D2, v 2 alebo 3 – lôžkových izbách v rámci 5 alebo 6 – lôžkových buniek, ktoré sú vybavené vlastnou sprchou, WC, chladničkou a varičom. A ak budeš mať šťastie, ujde sa ti aj balkón a plastové okná.

CENNÍK

+ Z Družby sa vieš dostať do centra za necelých 10 minút, pričom električky a autobusy ti stadeto chodia naozaj všade. V porovnaní s Mlynskou tu máš väčší kľud a ak si chceš prevetrať hlavu, večerná prechádzka pri Dunaji ťa určite poteší.
– Ceny a dĺžka ubytovania. Družba ti skrátka nedáva na výber. Kratšie ako na mesiac sa neubytuješ.

Lafranconi

MHD: 4, 5, 6, 9, 28, 29, 30, 37, 31, 39 ( Lafranconi )
FTVŠ – kári otvárajú svoje brány aj cez leto. Ak máš teda záujem bývať na intráku pre športovcov, v blízkosti Dunaja, luxusného komplexu Riverpark a všade mať blízko, toto je tá správna varianta!
Ubytovať sa dá od 3. júla – 28. augusta a ceny sa líšia podľa toho, či si študentom FTVŠ, študentom hocijakej inej vysokej školy na Slovensku alebo len rádový smrteľník, ktorý chce cez leto bývať v Bratislave. Internát je zároveň prepojený aj so športovým areálom a posilňovňou, takže ak rád makáš na sebe a svojej postave, určite si prídeš na svoje.

CENNÍK

+ Internát na Lafranconi je jeden z najmladších v Bratislave o čom svedčí aj nové zariadenie na izbách. A keď už tam budeš, očekuj aj tú posilku alebo bazén.
– Hustá premávka. V tesnej blízkosti je totižto električková trať a hlučná štvorprúdovka.

Student residence

MHD: 80, 88 ( Einsteinova )
Ak rád bývaš luxusne a nemáš problém priplatiť si za ubytovanie, potom ti tento nový ubytovací komplex určite ulahodí. Keďže v Inchebe je zároveň aj hotel, máš možnosť využívať hotelové služby a priestory. Ak si jeden z tých, ktorí bez knihy v ruke nevydržia ani cez leto, nájdeš tu modernú študovňu a novinkou je čerstvo otvorený Residence club, kde si okrem miešaných drinkov môžeš zahrať šípky, kalčeto, jukebox alebo len tak zbehnúť na párty, ktoré sa tu konajú každý týždeň. Čo sa týka samotného ubytovania, každá bunka má dve izby, chodbičku a toaletu. Variť si teda musíš v spoločnej kuchyni na chodbe. O samotnom zariadení snáď rozprávať ani nemusím. Interiéroví dizajnéri sa pri projekte tohto moderného internátu naozaj vyšantili.

CENNÍK

+ Konečne internát, ktorý sa aspoň sčasti priblížil západnému modelu, kde študenti môžu bývať v takom pohodlí, v akom si zaslúžia. A vlastný bar v rámci intráku? To musíš mať!
– Ceny. Väčšina slovenských študentov si takýto komfort nemôže dovoliť. Cez leto predsa nejdeš zarábať na ubytko.

Mladá Garda

MHD: 3, 5, 7 ( Mladá garda )
Mladá garda ponúka ubytovanie v mestskej časti Rača, ďalej od centra Bratislavy, takže ak ti ruch veľkomesta lezie na nervy, je to ideálne miesto pre teba. V letných mesiacoch totiž stúčkársky intrák funguje ako turistická ubytovňa, ktorá na rozdiel od ostatných študentských internátov začína sezónu už od 1. júna a zostať sa dá až do 1. septembra. Ubytovať sa dá na jednu noc alebo aj celý mesiac a podľa toho, či si študent STU alebo nie sa pohybujú aj ceny za 1 a 2 – lôžkové izby na noc. K dispozícii je športový areál s viacerými ihriskami rovnako ako kryté telocvične, kde si poprípade môžeš zahrať bedminton, volejbal alebo florbal, ak by si sa nedajbože počas svojho pobytu v hlavnom meste nudil. Plus ak si greenpeacak a nerád využívaš mhd, v priestoroch internátu sa nachádza bicykliareň, kde si môžeš poprípade odložiť svoj bicykel.

CENNÍK

+ Ak máš po práci rád ticho a kľud, mestská časť mimo historického centra ti bude určite vyhovovať. Za zmienku stojí aj celkový vzhľad internátu. Ak si nadšencom architektúry, tu si prídeš na svoje. A oproti je mekáč!
– Nacestuješ sa. Najviac akcií a najlepšie ponuky práce nájdeš predsa len v Starom meste.
Samozrejme, že pracovať sa NON –STOP nedá, tak sa poďme z časti pozrieť nato, čo ti prináša Bratislava.

Nočný život

Si prepracovaný alebo potrebuješ konečne vyresetovať od povinností ? Staré mesto ti prináša niekoľko klubov a barov, kde môžeš zavítať od stredy do soboty ( veď pracovať hádam nebudeš každý deň). V takmer každom nočnom klube je aj kuchyňa, takže bude postarané aj o tvoje bruško. Do správnej hladiny – áno tej hladiny ťa dostane pár drinkov a potom spokojne najedený a v správnej hladine pitného režimu pretože ten je v lete veľmi dôležitý môžeš pretancovať celú noc. Keď sa prejdeš mestom nájdeš naozaj množstvo klubov, ktoré ti ponúkajú rôzne žánre hudby od komerčnej cez hip hop, house, jazz až po reggae alebo drum and bass. Samozrejme cestou na intrák nemôžeš vynechať afterku v jednom z klubov v Mlynskej (veď predsa to máš po ceste).

via GIPHY

Železná studnička

Ak si si myslel, že tu nenájdeš kus prírody si na omyle. Síce tu nemáme Tatry ale nemáme sa za čo hanbiť. Okrem sedenia na kávičke v obľúbenej Eurovei, vytiahni zaprášené korčule, alebo bicykel a poď sa trochu prevetrať. Železná studnička je jednou z najobľúbenejších oddychových a športových lokalít Bratislavy. Máš tu k dispozícií ihriská pre rôzne športy a ping – pong. Taktiež tu nájdeš altánky a ohniská na opekanie, najlepší prístup je pomocou MHD – linka číslo 43 poprípade ak si autom vieš zaparkovať pri Červenom moste.

via GIPHY

Vyhliadková ufo veža

Vyhliadková ufo veža sa nachádza na Novom moste spolu s reštauráciou, kde ťa za neuveriteľných 45 sekúnd výťah vyvezie z nuly až do výšky 95 metrov. V ponuke je krásny výhľad až na 100 km. Návšteva tohto miesta je nielen zážitok z neskutočného výhľadu, ale aj dobrého jedla. Tí čo nemajú v obľube výšky nemusíte sa báť ! Hneď kúsok od nábrežia Pod Mostom SNP sa nachádza pláž pod UFOm.

Pláž pod UFOm

Síce nemáš výhľad z vtáčej perspektívy ale myslím si, že Dunaj na dlani a výhľad na hrad tiež nie je nič na zahodenie. Pláž sa zvyčajne otvára začiatkom júna a funguje až do približne septembra. K dispozícií tu máš celkom pekný výber jedál, drinkov a super hudby. Dostupnosť je jednou z výhod za pár minút prejdeš pešo z centra mesta poprípade z Petržalky.

via GIPHY

Bratislavský hrad

Ak ťa ohúril výhľad na hrad čo i len z diaľky myslím, že je to miesto, ktoré by si mal skutočne navštíviť. Nachádza sa priamo v centre Bratislavy. Dostupnosť priamo ku hradu je jednoduché či už autom, MHD, kde zástavku máš priamo pred nosom hradu. Hrad je otvorený počas celého roka od ranných až po večerné hodiny. Vstupné na hrad je bezplatné, platí sa však len pri vstupe do interiéru hradu. Odporúčam toto miesto navštíviť v rámci letnej prechádzky, kde naozaj stojí zato, pozrieť si krásny výhľad dotváraný západom slnka.

via GIPHY

Dúfame, že si v našom blogu našiel kopu užitočných informácií, ktoré ti uľahčia rozhodovanie čo s tvojim pracovným letom. Jedine, že by nie a v tom prípade nás kontaktuj priamo na našom klientskom servise, kontakt nájdeš na našom webe junglee.sk .

via GIPHY

Patrícia Horváthová a Monika Macaláková