Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Ako napísať CV?

Ahojte! 🙂

Ako napísať životopis, ktorý zaujme zamestnávateľa? Stačí si predstaviť, že samotný životopis slúži ako Vaša reklama na trhu práce.

via GIPHY

Životopisom sa personalisti venujú len niekoľko sekúnd, preto je dôležité vyhnúť sa chybám. Medzi tie najčastejšie patria gramatické chyby a správnosť kontaktných údajov. Tá je podstatná, ak chcete, aby ste boli kontaktovaní v prípade záujmu. Vyvarovať sa treba aj e-mailovým adresám, ktoré ste vytvorili, keď ste mali 12 rokov.

via GIPHY

Mali by ste ho tvoriť tak, aby bol prehľadný a poskytoval pravdivé údaje. Ak ste došli k vypĺňaniu informácií o pracovných alebo počítačových skúsenostiach, najprv sa zamyslite. Ako sa hovorí lož má krátke nohy. Expert v práci s Excelom znie síce fajn, ale ak na pohovore dostanete úlohu vytvoriť tabuľky podľa zadania, nebuďte prekvapení. Dnes pri pohovoroch totiž platí dôveruj, ale preveruj.

Menej je niekedy viac, a preto sa snažte písať životopis stručne a výstižne. Spomenúť by ste mali len to, čo vám pomôže k získaniu danej práce. Netreba zabúdať, že sa to líši od pozície, o ktorú sa uchádzate. Kľúčom je prispôsobiť životopis každej práci tak, aby ste zanechali čo najlepší dojem.

via GIPHY

Aj keď máte dnes pekný účes alebo dobrý make-up, fotka v životopise, Vám nezaručí úspech. Odporúča sa dať fotku len tam, kde to vyžadujú. Samozrejme sa nejedná o selfie na instagram, ale o seriózny portrét.

via GIPHY

Ideálna dĺžka CV sú maximálne dve strany. Životopisu môžete dodať šmrnc aj prostredníctvom vizuálnej stránky. Existujú rôzne weby a aplikácie, ktoré slúžia práve nato. Napríklad portál canva.com alebo kickresume.com.

Držím palce pri dobýjaní sveta práce!

Kristína Kijovská