Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

A potom?

Čau bratu/sestrm, aj ty si jeden z tých, ktorí tento rok končia školu a k úspešnému koncu im chýba už len taká formalita, ako maturita? A už aj vieš čo budeš robiť potom? Teda okrem toho, že prekvapíš svoju pečeň pár promilami alkoholu? V dnešnom blogu nájdeš pár tipov, čo robiť, nie len tesne, po maturite.

via GIPHY

  • PaP – pajzel a poldeco

Ver mi, že nie je lepší pocit, ako zavrieť po sebe dvere po úspešne spravenej skúške, v tomto prípade maturite, a v návale eufórie ťa to, pochopiteľne, bude ťahať len jedným smerom -tam, kde to ťahá takmer každého študenta, na poldeco.
Viem, že od kedy si oslávil svoju osemnástku, piť legálne už nie je taká sranda ako kedysi, ale teraz si to určite užiješ stokrát viac. Opäť, tak ako každý študent poznáš tú rovnicu nepriamej úmernosti – za málo peňazí kvalitná rozbíjačka, kde sa x rovná nejakému pajzlu, ktorý ale pre úplnnosť teraz nazveme podnikom, kam chodíš, keď sa chceš dať do kolien, ale zároveň nechceš úplne vyprázdniť peňaženku. Všetci, ktorí už s týmito ,,mám to konečne za sebou“ oslavami máme nejaké skúsenosti, ti povieme, že táto eufória je v skutočnosti zradná a tak sa nenechaj strhnúť pocitom vlastnej neporaziteľnosti, aby si neskončil na záchytke s otravou alkoholu. Začína sa pre teba predsa nový život, preto sa snaž nevkročiť doňho spolu so záchodovou misou.

via GIPHY

  • Povedz čo si myslíš!

Áno, akonáhle máš po maturite, máš pocit, ako keby si už viac nebol žiakom školy a máš chuť na plné ústa vyjadriť svoj názor. Matematikárka ťa predsa štyri roky nezmyselne šikanovala lineárnymi rovnicami a podobnými hlúposťami, ktoré v živote nikdy nevyužiješ, triedna ti odmietala uznať poctivo vyfotošopované ospravedlnenky, slovenčinárka ti dávala päťky z povinného čítania, lebo si nevedel, akú podlahu mali v kuchyni Ťapákovci. Teraz sa cítiš ako najväčší hrdina a nezávislý dospelý človek, ktorý môže konečne slobodne vyjadriť svoj názor, ale ver mi, keď si myslíš, že si môžeš robiť čo chceš, NIKDY SI NEROB ČO CHCEŠ! Chýba ti ešte predsa maturitné vysvedčenie a nepotrebuješ, aby ti na ňom za správanie svietila dvojka alebo nejaká horšia známka. Čo ti potom povie doma manka?

via GIPHY

  • Únos triednej knihy – definitívny

Fingovaný únos triednej knihy bol určite súčasťou vášho predstužkového videa, všetci vieme, aké je to na začiatku hrozne vtipné a o pár rokov sa pri jeho pozeraní len zahanbený chytáš za hlavu, teraz ale myslím, samozrejme, tú reálnu triednu knihu, kde máš poznáčené všetky svoje neospravedlnené hodiny, poznámky za chýbajúcu učebnicu, zošit a podobné nezmyselnosti a snáď by si tam našiel aj nejaké pochvaly, za účasť na zbere papiere alebo tak. Netvár sa, že si si nikdy nepredstavoval, ako tú Satanovu knihu raz spáliš a s pocitom voľnosti opustíš brány strednej školy. Veď takýto nevinný žartík neublíži v podstate nikomu. A triedna na vás bude pri vypisovaní novej určite s láskou spomínať.

via GIPHY

  • Chatovačka

Keďže väčšinu svojich spolužiakov už najbližších päť rokov asi neuvidíš, využi pocit nostalgie, ktorý práve máš aj pri pohľade na tú premotivovanú bifľošku, ktorá ti štyri roky pílila nervy tým, že plakala za dvojky a teraz vieš, že ti bude chýbať, a choďte ako kolektív niekam na chatu, naposledy utužiť vzťahy.Stratiť sa spolu v lese, vracať vo vírivke a tak. V konečnom dôsledku nikdy nevieš, kto sa ti kedy na čo bude hodiť. A keď nemáš peniaze nevadí. Stačí prísť k nám do junglee a my ti už nejakú brigošku zoženieme. Peniaze máš na účte už týždeň na to, takže no stress, myslíme aj na tých oneskorenejších, ktorí radi robia veci na poslednú chvíľu.

via GIPHY

  • Párty hrad

Už oficiálne nie si stredoškolák, ale ešte nie si ani vysokoškolák alebo oficiálne zamestnanec na trvalý pracovný pomer. Ako najlepšie využiť čas medzi tým, je samozrejme na tvojom zvážení, snaž sa ale nabiť sa kopou zážitkov a energie, pretože ten ďalší level už nebude taký bezstarostný a zábavný, a ty budeš musieť od začiatku ísť na plné obrátky. Preto si skús po maturite užívať čo najviac, naplánuj si, kam všade by si chcel ísť, čo všetko by si chcel zažiť a keď náhodou urobíš nejakú hlúposť, ešte stále to môžeš zvaliť na svoju mladícku nerozvážnosť. Samozrejme, budeš potrebovať peniaze a garantujem ti, že nasledujúci rok, pre pracujúcich už nikdy, nebudeš mať štyri mesiace voľna na naplnenie svojho účtu, a to je presne tá vec, s ktorou ti my v junglee radi pomôžeme.

via GIPHY

Monika Macaláková