Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Plošné testovanie

Ahojte kamaráti!

Máme úspešne za sebou prvé celoplošné testovanie. Ako to vlastne celé dopadlo? Testovania sa zúčastnilo niečo cez 3,5 milióna ľudí z čoho bolo 38 859 ľudí pozitívnych na ochorenie Covid 19. Dúfam, že ste sa všetci boli testovať! Ale čo nám to vlastne prinieslo? Dostali ste certifikát ktorým sa preukazujete, že ste negatívni a môžete žiť v podstate normálny život bez akéhokoľvek zákazu vychádzania von. Môžete naďalej chodiť na výlety po Slovensku, ale aj do práce a či na brigády. Jedinou Vašou povinnosťou je preukázať sa týmto certifikátom.

 

Viem, že aj veľa ľudí sa nešlo testovať kvôli obavám, že budú začipovaní. Vážne si myslíte, že by Vás začipovali cez nosnú dierku? S týmto názorom sa na internete objavovalo aj mnoho vtipných hoaxov ako sa z nás po testovaní dokonca stanú roboti alebo nás bude niečo ovládať. Bola som sa testovať a nemám pocit, že by bol pomaly zo mňa robot a dokonca ani žiadneho Chipa nemám v hlave 😀 Jediné, čo sa zmenilo, že môžem neobmedzene chodiť vonku, do práce a nemusím byť zavretá medzi štyrmi stenami.

 

Určite ste postrehli, že  nás čaká ešte druhé kolo testovania počas nasledujúceho víkendu 7. – 8.11., ale povinné pretestovanie platí len pre 25 okresov našej krajiny. Povinné testovanie neplatí pre okresy v ktorých bolo nakazených do 0,7% ľudí. Medzi okresy ktorých sa netýka povinné testovanie patrí aj Bratislavský a Košický okres. V týchto okresoch Vám certifikát z predošlého testovania platí až dva týždne pokiaľ sa pohybujete len v okresoch, ktoré nemajú nariadené povinné testovanie. Dokonca sa môžete dať otestovať bezdôvodne a hlavne bezplatne na testovacích miestach v týchto a aj v ďalších okresoch v ktorých nie je povinné testovanie počas nasledujúceho víkendu sa. Mali by sa dať otestovať najmä tí, ktorí sa nezúčastnili prvého celoplošného testovania.

 

Testovanie je povinné pre ľudí, ktorí sa zdržiavajú v okresoch, kde bolo nariadené povinné testovanie. Dokonca je povinné aj pre ľudí, ktorí do tohto okresu cestujú. Ide o 25 okresov ako napr. okres Topoľčany a Tvrdošín. Nezabudnite na jednu dôležitú vec, že je dôležité aj pre tých ktorí boli negatívni. Bližšie informácie o druhom kole testovania nájdete na stránke https://korona.gov.sk/celoplosne-testovanie-na-covid-19/.

 

Myslíte na to, že ísť sa dať testovať je vážne dôležité. Dokonca aj pre tých, čo chodia na brigády cez našu spoločnosť. Ak nebudete otestovaní, nebudete môcť chodiť na brigády. A to chcete, aby Vás niekto iný nahradil? Nemyslím si, tak sa nebojte dať otestovať.  Sme v tom všetci spolu, ale každý z nás musí pomôcť, aby sme o rok mohli opäť cestovať do zahraničia, chodiť do divadla bez rúšok a celkovo užívať si bežné veci ako predtým. Kašlite na všetky hoaxy, ktoré sa šíria po internete a spravte niečo, čo môže pomôcť viac ako vyhováranie sa prečo to nejde.

 

Prajem každému veľa zdravia, aby sme zvládli túto situáciu.

 

Nika