Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Legenda Mlynskej doliny u nás na návšteve

Čaute kamoši ? Vítam Vás v mojom dnešnom blogu. Rád by som sa s Vami podelil o rozhovor s legendou Mlynskej doliny, ktorá nás minulý týždeň navštívila v našej kancelárii.

Ján Šutý alias „Info“ Šutý je žijúcou legendou internátov v bratislavskej Mlynskej doline a pravdepodobne najhúževnatejší študent široko ďaleko. 29-ročný rodák zo Sedliackej Dubovej zavítal do Bratislavy pred 10-timi rokmi predovšetkým kvôli štúdiu. Prvé ročníky na vysokej škole mu nevyšli, a tak sa rozhodol pokračovať a zabojovať odznova, čomu svedčí aj pobyt na internátoch cca 10 rokov.

Prezradil nám, že zmena je život, a tak vymenil MatFyz za štúdium na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského. Konkrétne sa venuje  geografii, geoinformatike a kartografii. Úspešne dokončil prvý ročník. Čelí novým výzvam, novému kolektívu, novým učiteľom. Jednoducho povedané  „ užíva si to“. Samozrejme nie je to také jednoduché. Janči si musí platiť aj školné. Nechce byť závislý od rodičov. Privyrába si v podstate už od roku 2013 a celkom sa mu darí financovať celé štúdium. Keď človek nemíňa peniaze na zbytočnosti ako alkohol a podobne, tak sa to dá zvládnuť. Za pár rokov vymenil viacero agentúr a študentských servisov. Prezradil nám, že práve tá naša bola tá najlepšia. ?

Pýtali sme sa ho aj na to, čo by chcel robiť po ukončení štúdia . Má viacero aktivít a záľub, no konkrétne nám nepovedal. Vedel by si predstaviť prácu ako dispečer, operátor alebo meteorológ.

Ľuda ho poznajú najmä ako administrátora najväčšej študentskej facebookovej skupiny na Slovensku s názvom Mladosť ~ Šturak ~ Átriaky ~ Manželáky, čo sú vlastne názvy internátov v Mlynskej doline. Skupina má momentálne viac ako 34-tisíc členov. Jej zakladateľom síce nebol, no momentálne jej vládne a dennodenne sa všetci študenti na neho obracajú. Do skupiny začínal písať ako bežný študent, no po troch rokoch si povedal, že začne pomáhať študentom a prispievať do skupiny pravidelne. Za 6 rokov pomohol veľmi veľa študentom, a tak sa z neho stala ikona skupiny.

Začiatky boli ťažké, keďže mnoho študentov označovalo jeho príspevky ako spam. Postupom času si ľudia zažali uvedomovať, že nepíše hlúposti, hľadali pomoc a on im vždy aj o pol noci pomohol. Priemerne mu príde 5 až 10 správ denne. Prezradil nám že, najhoršie obdobie je leto, keďže sa študenti sťahujú z internátov, podávajú si žiadosti, odvolania a nakoniec september, keď sa študenti sťahujú opäť späť. Občas rieši aj konflikty medzi študentmi. Určite má toho dosť.

Na otázku čo by mu najviac chýbalo, ak by raz odišiel, povedal, že by to bolo určite prostredie mlynskej doliny, otázky od študentov, na ktoré rád odpovedá. Je rád je vidí, že to čo robí má význam.

Ďakujeme Jančimu za jeho návštevu, pevne veríme, že sa u nás dobre cítil a opäť sa niekedy zastaví a pokecáme. ?