Príjemné prepitie vianočných sviatkov

Ak si sa práve dostal k tomuto blogu, pravdepodobne si prežil štedrovečernú večeru, nezadrhol si sa kosťou z kapra a ani si nepraskol zo zemiakového šalátu, kapustnice, koláčov a milióna ďalších dobrôt, ktoré si určite pojedol. Gratulujem, si hrdina! Ak si mal pocit, že si z najhoršieho vonku, si na veľkom omyle. To pravé orechové ešte len prichádza. Vitajte pri mojom ďalšom blogu!

via GIPHY

Aj ty máš pocit, že rok 2018 veľmi rýchlo ubehol a ty si zas nesplnil svoje predsavzatia? Sny o tom, že budeš menej piť, zdravo sa stravovať, chodiť cvičiť štyrikrát do týždňa a priebežne sa venovať škole a zarobiť si popri tom aj nejaké groše na brigáde sa pravdepodobne rozplynuli hneď v prvý týždeň po príchode na intrák. Stále však nie je neskoro na nové novoročné predsavzatia a hlavne na to jedno… menej piť. Starý rok ti prináša jedinečnú možnosť prehodnotiť svoj život v novom roku. Máme totiž pred sebou hneď dve udalosti, pri ktorých sa pitiu alkoholu určite nevyhneš. Po týchto akciách si dovolím tvrdiť, že alkohol nebudeš chcieť vidieť ešte dlhú dobu.

Štefanská zábava a Silvester. Po troch dňoch behania po rodinných návštevách ti určite padne vhod vyfiltrovať si hlavu s kamarátmi pri fajnovom pive. Ale ako to už na Štefana býva, pri jednom pive to určite neskončí a ty sa zobudíš ráno na neznámom mieste, budeš mam 10 zmeškaných hovorov od ustráchanej mamky a stále 2 promile alkoholu v krvi.

via GIPHY

To však nie je stále to najhoršie, pretože pár dní po štefanskej nasleduje Silvester. A tým sa dostávame k faktu, že štefanská je len akási predohra Silvestra. Či už budeš vítať Nový rok na chate alebo pôjdeš do klubu či mesta, mysli na základy BOZP. A teda, pokiaľ máš spomalené reakcie, radšej sa vykašli na hádzanie petárd, ruky ešte budeš potrebovať na brigáde. Slečny, myslite na to, že krása nie je všetko! Minisukňa je síce super voľba pre tvojho frajera ale chlapcovi sa asi nebude páčiť ak namiesto novoročných bozkov dostane týždňovú poukážku na varenie čajov a starania sa o teba pri zápale pľúc. Ďalšou užitočnou radou je jesť toľko, koľko vládzeš. Pretože čím viac zješ, tým viac alkoholu dokáže tvoje telo zniesť a to mi ver, že ti to veľa vecí uľahčí.

Vítanie nového roka však nie je iba o alkohole ale najmä o tom, aby si ho strávil s ľuďmi, na ktorých ti záleží, aby si si spätne premietol v hlave celý rok, všetky skvelé zážitky, ktoré si zažil. Kopu nových ľudí, ktorých si spoznal, a aj napriek tomu, že boli aj náročné dni si uvedomíš, že rok 2018 bol v mnohých veciach výnimočný. Pretože práve o tom to celé je. Ja Vám prajem úspešný začiatok nového roka, aby ste doň vkročili tou správnou nohou s úsmevom na tvári. 🙂

via GIPHY

Dominika Ogurčáková