Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

Pre skončených stredoškolákov

Nikto z nás nemá rád papierovačky. Nekonečné vystávanie v zástupe nervóznych ľudí, ktorí si myslia, že sa môžu predbehnúť len preto, že úradníčka je suseda bratranca z piateho kolena. Konečne sa po dvoch hodinách dostaneš na rad a ´´milá´´ pani úradníčka ti povie, že si zabudol jeden z milióna papierov  a máš prísť zas neskôr. Znova absolvovať tú nočnú moru. Pokiaľ si práve skončil strednú školu a na výšku sa nechystáš, s najvačšou pravdepodobnostouť to budeš o pár dní prežívať aj ty. My máme pár rád ako sa tomu celému aspoň na nejaký čas vyhnúť. Vitajte v mojom blogu!

via GIPHY

Ako hovorí jedno staré príslovie : Čo musíš spraviť dnes, odlož na pozajtra a získaš dva dni voľna. V našom prípade to budú dva mesiace. Povedzme si pravdu. Byť študentom má svoje výhody. Vlaky zadarmo, super brigády vďaka JUNGLEE, na ktorých sa dá slušne zarobiť a ešte k tomu aj úľava od platenia odvodov a daní do určite sumy. Určite to všetci poznáte, ale pre istotu… do 200€ žiadne odvody až nad túto sumu 7%, do 319,17€ žiadne dane, potom 19%, pričom si môžeš podať daňové priznanie a dane ti vrátia. Sounds good, hmm? Má to však malý háčik, tieto super vymoženosti majú iba študenti.

via GIPHY

Pokiaľ si skončil strednú školu, ale na úrad práce sa ti zatiaľ regestrovať nechce, existuje aj iné riešinie. Študentské výhody môžeš aj naďalej využívať do konca októbra kalendárneho roka, v ktorom si ukončil štúdium na SŠ. Jediné, čo musíš urobiť, je prihlásiť sa do zdravotnej poisťovne ako samoplatca. Znie to síce hrozivo, ale suma sumárom sa ti to oplatí viac. Ako je to možné? Jednoducho. Pokiaľ nebudeš lenivé prasa a budeš chodiť pravidelne na brigádičky, dokážeš si s prehľadom zarobiť na to, aby si si zaplatil zdravotné poistenie sám (neboj sa, nie je to 200€, dokonca ani 100€, minimálny odvod do zdravostej poisťovne je cca 60€). Pouvažuj nad tým! A info pre starších. Ak si ukončil prvý stupeň na vysokej škole a máš v plané pokračovať, na úrad práce sa registrovať nemusíš ani ty! Študentom si naďalej, aj keď nemáš potvrdenie o návšteve školy a na druhý stupeň zatiaľ prijatý nie si. Je potrebné si to pred tým všetko naštudovať. Veď múdrimi sa nestaneme len tak J.

A študenti, ktorí ešte stále v štúdiu pokračujete, či už na strednej alebo na vysokej škole. Nevzdávajte sa svojej brigády počas školy. Voľného času máte ako maku a existuje aj lepšia možnosť ako ležať doma na gauči pri telke. Tak si peniaze na darček pre svoju drahú polovičku nezarobíš. Takže sa vidíme na brigáde aj v septembri.

via GIPHY

A aby ste si nemysleli, že si vymýšlam, pripájam link, v ktorom si to môžete celé naštudovať.      

Prajem vám úspešný začiatok školského roka.

via GIPHY

https://www.ip.gov.sk/zamestnavanie-studentov/

https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zamestnanosti/aktuality/informacia-pre-absolventov-o-zaevidova.ni-sa-na-urade-prace-socialnych-veci-a-rodiny.html?page_id=92514

Dominika Ogurčáková 🙂