Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

10.5 – Svetový deň pohybom k zdraviu

Ahojte vitajte pri dnešnom blogu dnes sa budeme venovať téme – Svetový deň pohybu k zdraviu. Ale teda ešte si dovolím všetkým Viktóriám popriať všetko najlepšie k meninám. Svetový deň pohybu k zdraviu bol založený Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) v roku 2002 s cieľom upozorniť na význam fyzickej aktivity pre zdravie a prevenciu chorôb. Tento deň sa slávi každoročne 10. mája a získal si popularitu po celom svete.

via GIPHY

Vznik tohto sviatku sa datuje až do 80. rokov minulého storočia, kedy sa začali objavovať výskumy, ktoré ukázali spojenie medzi fyzickou aktivitou a zdravím. Tieto výskumy potvrdili, že pravidelná fyzická aktivita znižuje riziko srdcových chorôb, môže pomôcť pri kontrole váhy a tiež zlepšuje náladu a psychické blaho. Svetová zdravotnícka organizácia začala aktívne propagovať pravidelnú fyzickú aktivitu ako súčasť zdravého životného štýlu.

via GIPHY

Dnes sa Svetový deň pohybu k zdraviu slávi v mnohých krajinách po celom svete a je sprevádzaný rôznymi podujatiami a aktivitami, ktoré majú motivovať ľudí k pravidelnej fyzickej aktivite a zdravému životnému štýlu. Fyzická aktivita je dôležitá nielen pre udržanie zdravia, ale aj pre naše psychické blaho. Regulárny pohyb prispieva k zlepšeniu nálady, zvyšuje sebavedomie a pomáha nám lepšie sa sústrediť. Okrem toho nám pomáha udržať si zdravú váhu a znižuje riziko mnohých ochorení, ako sú srdcovocievne ochorenia, cukrovka či obezita.

via GIPHY

Svetový deň pohybu k zdraviu by nás mal motivovať k tomu, aby sme si každý deň našli čas na fyzickú aktivitu. Môžeme si zvoliť rôzne formy pohybu, ako je beh, plávanie, cyklistika, joga či fitness alebo futbal a tak sa nechali inšpirovať aj naši chlapci z PJ Servis tímu. Treba však vyzdvihnúť že chodia hrávať pravidelne a nie len jednorazovo. Utužujú tak kolektív a robia správnu vec pre svoje zdravie.

Viktória 😊