Prihlás sa cez facebook!

Zobrazíme ti brigády na mieru.
Informácie budeš mať vždy po ruke a včas.

1. máj

Ahojte. Ak ste si dnes našli chvíľku času v tento krásny voľný deň, venujte ju prečítaniu si tohto blogu. Povieme si niečo k tomu, prečo sme dnes vlastne doma. Príjemné vzdelávacie čítanie 🙂

via GIPHY

Všetci milujú 1. a 8. máj. Veď každému padne vhod deň voľna. Hlavne, keď je to voľno v strede týždňa. A keďže je 1. máj dnes, pohrabeme sa trochu v histórii tohto sviatku. Celé sa to začalo v roku pána 1886 v Chicagu. Kvôli čomu sa zišli robotníci v uliciach? Bojovali za osem hodinový pracovný čas. Nie nie kamaráti… voľakedy sa nepracovalo osem hodín päť dní v týždni. Zdierali ich vtedy ešte viac ako nás teraz.

via GIPHY

No a naši zlatí súdruhovia to využili a spravili z toho štátny sviatok. Veď kto iný by mal oslavovať sviatok práce, keď nie najväčší milovníci práce. Veď ako raz jeden múdry sudruh povedal: „Pracovať, pracovať, pracovať.“ Či to bolo učiť sa? V podstate je to jedno. Oboje má niečo do seba. Koniec koncov nám tu okrem zchátraných budov zanechali ale veľa dobrého… aj keď si hneď teraz na nič nespomeniem.

Komunizmus alebo demokracia, v kadom režime je dôležité aby ľudia pracovali. Ale nie s nechuťou. Je dôležité, aby boli ľudia vo svojej práci ŠŤASTNÍ A VĎAČNÍ. Mnohým teraz napadne, ako môžu byť robotník, ktorý robí na stavbe alebo žena, ktorá robí nočné v pekárni, kde je 40 stupňov šťastní. Je to jednoduché. Práca výkonného riaditeľa korporácie je rovnako dôležitá ako práca robotníka. Každá práca má svoj význam. Keby sme nemali toho robotníka, možno by sme nemali kde bývať, keby sme nemali pani upratovačku, ktorá nám občas aj lezie na nervy keď umyje podlahu tak, že si idete vybiť všetky zuby lebo sa tam tak šmýka, nemali by sme poriadoch na miestach, na ktorých trávime väčšinu svojho času. Alebo keby sme nemali tú pani pekárku, ktorá bola celú noc hore zatiaľ čo my sme sa pokojne užívali spánok, nemali by sme ráno teplé voňavé rožky.

via GIPHY

Myslím si, že práve o tom je dnešný sviatok. Uvedomiť si dôležitosť každej práce, či už je to kamionista, smetiar, predavač, doktor, manažér alebo politik. Pretože všetci sme malinkou časťou prispeli k tomu, aby to tu všetko aspoň naoko fungovalo. Takže najbližšie, keď pôjdete do obchodu a bude tam pracovník dokladať tovar, usmejte sa na neho, poprajte mu pekný deň a vážte si ho. Lebo keby ho nebolo, nemali by ste v ruke tie chipsy, ktoré tam on doložil.

PS: Vzhľadom k tomu, že aj JUNGLEE je úzko späté s týmto sviatkom, chcela by som vám v mene celého kolektívu odkázať, že žiadna práca nie je podradná. Mnohí z vás nechcú ísť pracovať na stavbu alebo umývať riad do kuchyne. Treba si však vždy uvedomiť, že keby ste tam neboli, už by to nefungovalo tak ako má. Kúsok by k tomu celku chýbal. Prajeme Vám, aby ste si našli prácu, ktorá Vás bude napĺňať a budete tam prichádzať s úsmevom a nie s nechuťou. A pokiaľ ste takú prácu ešte nenašli, prídite ku nám do kancelárie, a my vám s radosťou takú prácu pomôžeme nájsť. Budeme sa na Vás tešiť! 🙂